Trefasemotor IE4 355M1-6, 160 kW, 6-polet, B3
Produktinformasjon "Trefasemotor IE4 355M1-6, 160 kW, 6-polet, B3"
Elektrisk motor, effekt=160 kW, turtall=1000 o/min, utførelse=B3
Aksel=100 x 210 mm, spenning=3 x 400/690 V-50 Hz, 3 x 460/795 V-60 Hz (± 5 % i henhold til VDE 0530), frekvens=50/60 Hertz.
Virkningsgradsklasse=IE4, virkningsgrad=96,2 %, lakkering=RAL 5010 (gentianablå), beskyttelsesklasse=IP55, temperaturføler=3 x PTC-termistorer,
Vekt=1432,0 kg, driftsmodus=S1- 100 % ED, plassering av koblingsboks=øverst, hus=grå støpejern, isolasjonsklasse=F (155 °C), med ettersmøringsanordning,
Kulelager=SKF eller tilsvarende, fast lager på A-siden, kjøling=aksialvifte (plast), motorføtter=permanent støpte (hvis de finnes).
Motorlagrene er konstruert for clutchdrift. For remdrift anbefaler vi forsterkede sylindriske rullelagre
Elektromotoren er egnet for bruk med frekvensomformere og for begge rotasjonsretninger.
I henhold til VDE 0105 og IEC 364 må alt arbeid på den elektriske drivenheten kun utføres av kvalifisert personell.
For modifikasjoner eller spesialutførelser, vennligst send oss en forespørsel.
Alle produktbilder er uforpliktende eksempler! Med forbehold om tekniske endringer.
| Beskyttelse av motoren: | 3 x PTC Kaltleiter |
|---|---|
| Dimensjoner på akselen: | 100 x 210 mm |
| Driftsmodus: | S1 |
| Frekvens: | 50 Hz, 60 Hz |
| Installasjonshøyde: | 1000 m |
| Omgivelsestemperatur: | 40 °C |
| Type kjøling: | IC 411 |
| Ytelse: | 160 kW |
| Hastighet: | 1000 o/min / 6-polet |
| Akseldiameter: | 100 mm |
| Design: | B3 |
| Spenning: | 3 x 400/690 V |
| Beskyttelsesklasse: | IP55 |
| Rotasjonsretning: | Høyre, Venstre |
| Effektivitetsklasse: | IE 4 |
| Beskyttelse av motoren: | 3 x PTC Kaltleiter |
|---|---|
| Dimensjoner på akselen: | 100 x 210 mm |
| Driftsmodus: | S1 |
| Frekvens: | 50 Hz, 60 Hz |
| Installasjonshøyde: | 1000 m |
| Omgivelsestemperatur: | 40 °C |
| Type kjøling: | IC 411 |
| Ytelse: | 160 kW |
| Hastighet: | 1000 o/min / 6-polet |
| Akseldiameter: | 100 mm |
| Design: | B3 |
| Spenning: | 3 x 400/690 V |
| Beskyttelsesklasse: | IP55 |
| Rotasjonsretning: | Høyre, Venstre |
| Effektivitetsklasse: | IE 4 |