Frekvensomformer ED400-1100
Produktinformasjon "Frekvensomformer ED400-1100"
Frekvensomformer, 3x 400V, EASYdrive 11,0 kW
Frekvensomformer
Effekt=11,0 kW, størrelse=D, inngangsspenning=3 x 400V +10 %, inngangsfrekvens=50/60 Hz,
utgangsfrekvens=0- 400 Hz, EMC-filter=C2, beskyttelsesklasse=IP55, dimensjoner=414 mm x 294 mm x 232 mm,
Nominell utgangsstrøm, eff. [IN ved 8 kHz]=28,0 A, nettstrøm (inngang)=23,2 A,
Produktinformasjon
Frekvensomformeren kan gjøres "busskompatibel" ved hjelp av feltbussmoduler.
Med CANopen, EtherCAT, Modbus (allerede inkludert), Profibus, Profinet og Sercos tilbyr EASYdrive
kompatibilitet med nesten alle vanlige styringsmiljøer. Kunden kan velge det relevante bussystemet
og dermed integrere EASYdrive perfekt i styringsmiljøet for sin applikasjon.
Den ønskede valgfrie styringsvarianten må spesifiseres ved bestilling.
! Mulige valg av varianter !
Elektrisk motor + frekvensomformer
Produktvalg
, for det andre enheten med membrantastatur og for det tredje enheten med en MMI-betjeningsenhet.
"Standardversjonen av frekvensomformeren" som er vist her, er fullt brukbar og har et innebygd
-potensiometer på siden, men krever en tilsvarende betjeningsenhet for styring.
For dette formålet må ett av følgende alternativer bestilles:
- Ekstern styreenhet (MMI med kabel og plugg)
- Grensesnittkabel for PC-programmering
- Bluetooth-adapter
som for eksempel start-stopp, venstre-høyre-drift osv.
For parametrisering må ett av følgende alternativer bestilles i tillegg:
- Ekstern betjeningsenhet (MMI med kabel og støpsel)
- Bluetooth-adapter
Varianten "Frekvensomformer med MMI-betjeningsenhet" krever ingen ekstra betjeningsenhet,
, og et display er også inkludert i apparatdekselet. De nevnte alternativene kan brukes ved behov.
Alle produktbilder er uforpliktende eksempler! Med forbehold om tekniske endringer.
Ytelse: 11 kW
Spenning: 3 x 400 V
Beskyttelsesklasse: IP55
Serie: EASYdrive ED400 0,55kW - 22,0kW
Egenskaper "Frekvensomformer ED400-1100"
Ytelse: 11 kW
Spenning: 3 x 400 V
Beskyttelsesklasse: IP55
Tilbehør
EASYdrive Bluetooth-adapter
EASYdrive MMI håndholdt kontrollenhet
EASYdrive Touch betjeningsterminal
Touch-betjeningsterminal for EASYdrive-frekvensomformere Den 7-tommers berøringsfølsomme betjeningsterminalen i mørkegrått er spesielt utviklet forbetjenings- og overvåkingsoppgaver på alle områderinnen industriell automasjon. Det vifteløsesystemet med 32-biters Cortex A8-prosessor og 600 MHzklokke har rikelig med datakraft og imponerer medbehagelig rask sideskifting. Prosjekteringsprogramvaren"EasyBuilder Pro" stiller ingen spesiellekrav til PC-en din, er enkel å bruke oger gratis tilgjengelig. 7" TFT LCD-grafisk skjerm 800 x 480 piksler lED-bakgrunnsbelysning robust plastkabinett viftefritt kjølesystem sanntidsklokke RTC iP65 front, NEMA4-kompatibel ethernet 10/100 BaseTX rS485 uSB-vert
EASYdrive bremsemotstand BG D
Bremsechopper med bremsemotstand størrelse D for EASYdrive 2 x 240 W eller 2 x 400 W, 72 Ohm; IP65, tilkoblingskabel 510 mm, 2 x L=216 mm B=80 mm H=30 mm. -kun mot pristillegg, kan ikke bestilles enkeltvis Alle produktbilder er uforpliktende eksempler! Med forbehold om tekniske endringer.
EASYdrive-parametriseringskabel
EASYdrive-forlengelseskabel for parametrisering 5 m
EASYdrive CANopen
EASYdrive Sercos III
EASYdrive EtherCAT
EASYdrive Profibus
Fotbryter med metallhus F1-AU0-10V
Nominell driftsspenning Ue 12-26 V DCUtnyttelseskategori DC-13 Ue /Ie 12-26 DC / 0,2 A iht. IEC/EN 60947-5-2Spenningsutgang (styreområde) 0-10 V DCKortslutningsvern Bryterelement permanent kortslutnings- og overbelastningssikkert Beskyttelsesklasse IIIM UB GND RL U-OUT U-OUT Hus i trykkstøpt aluminium; deksel i trykkstøpt aluminium Betjeningselementer Fotspak (PA) Miljø overbelastningssikker, intermitterendeBeskyttelsesklasse IIIM UB GND RL U-OUT U-OUT Hus i trykkstøpt aluminium; deksel i trykkstøpt aluminiumBetjeningselementer Fotspak (PA)Omgivelsestemperatur -30 °C til +80 °CKontakttype PNP NO-kontakt, innlærbar fra 0,1 - 5,9 mmKoblingskraft pedal ca. 10 N (pedalsenter)Mekanisk levetid 10 x 106 koblingssykluserKoblingsfrekvens maks. 50/min; festing 2 skruer M8Tilkoblingstype skrueforbindelser (M3,5)Antall tilkoblinger 4, ledertverrsnitt solid 0,5 - 1,5 mm2Snoet ledning med hylse 0,5 - 1,5 mm2, kabelinnføring 1 x M20 x 1,5Vekt ˜ 1,5 kg, beskyttelsesklasse IP65 i henhold til IEC/EN 60529 Tegning ID: Z030